KLASA VIII W MUZEUM AUSCHWITZ – BIRKENAU

„ Ludzie ludziom zgotowali ten los” – to stwierdzenie zdaje się być w pełni zrozumiałe dopiero wtedy, kiedy na własne oczy zobaczy się, co czekało na więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

04.10.2019 r. uczniowie klasy VIII w ramach realizacji edukacji patriotycznej oraz zadań Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Szkoły zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest, by zachować to autentyczne miejsce. Oddali hołd ofiarom makabrycznych zbrodni hitlerowskich pod ścianą śmierci – zapalając symboliczny znicz oraz poznali tragiczne losy więźniów.

Celem wycieczki było poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie, poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej

Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci.

GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *