Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Apelem i zajęciami wychowawczymi włączyliśmy się w obchody DBI. Wychowawcy klas starszych przygotowali plakaty dotyczące zachowań aby serfowanie w sieci było bezpieczne.

Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas przygotowali scenki, z których można było się dowiedzieć jak asertywnie zachowywać się w sieci oraz w codziennym życiu.

Na koniec apelu rozegrano finał eliminacji szkolnego MISTRZA BEZPIECZNEGO INTERNETU.


Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *