Szanowni Rodzice!

W tej nowej rzeczywistości szkolnej mamy (my nauczyciele) obowiązek stanąć na wysokości zadania i …Edukacja została zawieszona ale z drugiej strony należy prowadzić zajęcia z dziećmi.

Nauczyciel stara się nawiązać kontakt z Państwem bądź bezpośrednio z uczniem i realizować z nim zadania.
Materiały udostępnione przez gov.pl jak i przez prywatne instytucje, osoby prywatne to propozycje do pracy dla Państwa dzieci.
Lekcje z nauczycielem (jego wymagania i plan), to nie propozycja ale obowiązkowa forma realizacji.

Ważne – prawo: nie ma dokumentów regulujących pracę zdalną nauczyciela; jest pewien tutaj chaos. Z jednej strony nie wolno nam jeszcze uczyć nowych partii materiału ani oceniać – bo nie ma rozporządzenia.

Ważne – rzeczywistość: Staramy się aby uczeń nie zaniedbywał edukacji, będziemy planować lekcje powtórkowe ale starać się też uczyć małymi kroczkami do przodu – to jest zdrowe. Tak!, nie możemy jeszcze dawać prawnie ocen ale rozporządzenie wejdzie lada moment. Nie możemy dzieci odzwyczajać od ocen.

Jest oczywiste, że w tej sytuacji każda z trzech stron (rodzice, uczniowie, nauczyciele) muszą mieć dla siebie duży margines wyrozumiałości i cierpliwości. Pracujemy nieustannie by tworzyć czy poprawiać sposoby uczenia online.

Na ten moment kanały komunikacji są różne. Poważne firmy doskonalą systemy komunikacji z grupami online latami, my mamy tylko pracę w czasie rzeczywistym. Wszyscy musimy się nauczyć dostosować.

Trzeba zachować spokój i zrozumienie, choć czasem każdemu jest trudno.

Jeszcze raz przypominamy: izolacja- najlepiej brak kontaktów towarzyskich (chyba, że online), samokontrola, czyste ręce.

Nie zapominajcie o uśmiechu.

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *