Szkoły po stronie natury

Pół tysiąca uczniów z ośmiu szkół podstawowych, działających na terenie gminy, wzięło udział w konkursie „Czytamy – pszczołom pomagamy”. We wtorek przedstawiciele placówek oświatowych odebrali nagrody – bony do zrealizowania w centrum ogrodniczym.

Przedstawiciele szkół, które wzięły w konkursie “Czytamy – pszczołom pomagamy” wraz z organizatorami akcji “Trzebinia po stronie natury”

Konkurs to jeden z wielu elementów gminnej eko-akcji „Trzebinia po stronie natury”. Miał na celu promowanie twórczego i ekologicznego spędzania wolnego czasu, podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz promowanie czytelnictwa. Do udziału w nim zaprosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini.

Zgłosiło się osiem szkół: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czyżówce, Szkoła Podstawowa w Dulowej, Szkoła Podstawowa w Myślachowicach, Szkoła Podstawowa w Lgocie, Szkoła Podstawowa w Psarach, a także Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edison w Trzebini.
Każda placówka zobowiązała się do przeprowadzenia prelekcji na temat ekologii. Następnie zdjęcia z przeprowadzonych zajęć zamieścić na swoim profilu facebookowym lub stronie www. Dodatkowo szkoły otrzymały pakiety nasion roślin miododajnych do wysiania.

– Dziękuję wszystkim za odzew i zaangażowanie. Wierzę, że poprzez nasze wspólne działania uświadomiliśmy dzieciom i młodzieży potrzebę ochrony pszczół i pomagania im. Bo bez nich, my ludzie, nie damy sobie rady – podkreśla Marta Sikora, dyrektor MBP w Trzebini i zarazem przewodnicząca jury.

W konkursie nagrody przyznano wszystkim szkołom. Otrzymały bony do zrealizowania w centrum ogrodniczym.

informacje: trzebinia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *