Klasa 5 i 6 na wycieczce w Ogrodzieńcu

Ciepła pogoda sprzyja wycieczkom. Postanowiliśmy wykorzystać sprzyjającą jeszcze pogodę  i pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodzieńca. Ogrodzieniec to popularna i atrakcyjna miejscowość turystyczna w województwie śląskim, w centralnej części wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, popularnie zwanej Jurą, około 10 km od Zawiercia. 

Przez cały rok do Ogrodzieńca chętnie i tłumnie przybywają turyści, a właściwie do Podzamcza, położonego 2 km na wschód od Ogrodzieńca. Ulokowane są tutaj ruiny XIV-wiecznego, wspaniałego zamku Bonerów, świetnie wkomponowanego w najwyższe wzniesienie Jury – Górę Janowskiego (504 m n.p.m.).

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie pod okiem przewodnika ruin zamku, który opowiadał różne ciekawostki związane z obiektem. Kolejnym punktem wyprawy był Park Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 35 urządzeń, m. in. z symulatora lotów, symulatora dachowania, dwóch równoległych zwierciadeł, dużej platformy obrotowej, kalejdoskopu, peryskopu, kołyski Newtona. Następną atrakcją był Tor Saneczkowy. Na specjalnie wyprofilowanym torze każdy mógł bezpiecznie zjechać z odpowiednią prędkością. Następnie przeszliśmy do Domu Legend i Strachów. Tam przenieśliśmy się do świata baśni i legend. Mroczne wnętrze i otaczające nas nietoperze dostarczyły nam adrenaliny.

Dopisująca nam pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę, z której wróciliśmy pełni nowych wrażeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *