16 listopada klasa VI wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu była wizyta w Multikinie, gdzie obejrzeliśmy piękny film pt. „Czarny Młyn”. Możliwość obejrzenia filmu na dużym ekranie w sali kinowej sprawiła nam bardzo wiele radości… „Czarny Młyn” to polski film fabularny oparty na motywach najsłynniejszej powieści dziecięcej Marcina Szczygielskiego. Opowiada o perypetiach Iwo i grupy jego przyjaciół. Opowieść budzi bardzo wiele emocji, ale przede wszystkim uczy takich wartości jak: przyjaźń, tolerancja, akceptacja, wzajemne zrozumienie, wsparcie i pomoc bliźniemu.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu”, a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych „ Hieroglify – święte pismo Egipcjan”. Wizyta w muzeum była jednocześnie ciekawą lekcją historii. Wśród zgromadzonych eksponatów uwagę uczniów wzbudził najstarszy i zarazem jeden z pierwszych zabytków w Krakowie, kompletny sarkofag wraz z mumią z początków XII dynastii, a także cztery sarkofagi pochodzące z wykopalisk w el-Gamhud, stanowiące najcenniejszą i najbardziej efektowną część zbioru.
W oddzielnych gablotach młodzież obejrzała również tkaniny koptyjskie i egipskie całuny grobowe z II w. p.n.e. Uczniowie zobaczyli również stele nagrobne, figurki bogów egipskich oraz wieloma innymi bibelotami, stanowiącymi doskonałą ilustrację życia codziennego starożytnych Egipcjan.
Wiele tajemnic skrywa także pismo Egipcjan, które przez wiele stuleci było zbiorem fascynujących znaków, za pomocą których zapisywali osiągnięcia.
W części warsztatowej uczniowie wykonywali pismo hieroglificzne na papierze imitującym papirus. Uczniowie mieli okazję napisać swoje imię i nazwisko za pomocą hieroglifów.
Po zakończeniu prac dzieła przekazane zostały ich twórcom na własność :))