Dzień Samorządności

To taki dzień w roku, kiedy uczniowie mogą zamienić się rolami z nauczycielami i spróbować swoich sił Wkraczając na lekcje z “e-dziennikiem” w dodatku do klasy innej niż dotychczas uczęszczali. Doświadczają na sobie sytuacji klasowych, które maja miejsce na lekcjach ale od drugiej strony. Można kogoś przepytać, zrobić kartkóweczkę. W pierwszy dzień wiosny odbyły się u nas dwie takie lekcje. Później uczniowie zmierzyli się w drużynowym detekstywistycznym escape room’ie. Współpraca, zbieranie poszlak, dowodów, rozwiązywanie łamigłówek. Wykazanie się przy tym spostrzegawczością dawały szansę na sukces i odszukanie domu, w którym mieszkał haker, który zablokował szkolny e-dziennik. Udało się to tylko jednej drużynie – ale dla wszystkich była to zapewne cenna lekcja, że bez współpracy zaplanowany na wstępie pewny może się nie pojawić.

Był to także dzień bez plecaka, dowolnego przebrania szalono-wiosennego Każdy chętny przychodził z dowolnym nosidłem na książki i przybory szkolne jakie wpadło mu do głowy.

GALERIA

Zwycięska drużyna w składzie

Mistrzowie wiosennego escape room’u. Akcja w internecie. od lewej: Piotr Banasik, Miłosz Bogacki, Jan Kowalik, Basia Sikora i Mateusz i Jakub Matysik.

rozdano także nagrody w konkursach sportowych:

Szkolne mistrzostwa Halowa Piłka Nożna:

I – m-ce Mateusz Matysik i Alan Moskała
II – m-ce Kacper Trębacz i Paweł Karmański
III – m-ce Jakub i Michał Matysik, Paweł Leśniak i Wojciech
Witek

Mistrzostwa dziewcząt w unihokeju

I – m-ce Alicja Odrzywołek
II – m-ce Ola Pacławska
III – m-ce Natalia Zajega

W zakończonym turnieju tenisa stołowego triumfował Łukasz Klimkiewicz, Alan Moskała, Oskar Katarzyński i Patryk Zając. Puchar dla mistrza, nagrody oraz dwie siatki do naszych szkolnych stołów pingpongowych ufundował pan Robert Mendyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *