Solidarność w Trzebini – zagramy?

Gra planszowa “Pamiętajcie o Solidarności” jest zaprojektowana przez bibliotekarki z MBP w Trzebini. Dziś pierwsze 15 sztuk przyjechało do naszej szkoły – całość przedstawiły nam pomysłodawczynie. Grę wymyśliły i opracowały bibliotekarki (opiekunkami są Gabriela Kuchta-Miga i Jolanta Piskorz) po czym zgłosiły ją do programu Funduszu Patriotycznego. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 17 tys. 900 zł biblioteka przeznaczyła na stworzenie gier. Towarzyszy temu wystawa mobilna, która jest wstępem i instrukcją do planszowej rozgrywki. Nauczyciele dostają 24 plansze z mobilnej prezentacji w wersji A3, by stanowiły pomoc dydaktyczną dla prowadzących w szkole grę.

To gra historyczna, która dotyczy naszych lokalnych działaczy solidarnościowych. Może w niej uczestniczyć od 2 do 6 graczy. Każdy wciela się w postać działacza Solidarności i przechodzi od planszy PRL do wolnej Polski napotykając po drodze na różne wyzwania. Mamy wersję po polsku i po angielsku – wyjaśnia Jolanta Piskorz, kierownik ds. merytorycznych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini.

Grę wymyśliły i opracowały bibliotekarki (opiekunkami są Gabriela Kuchta-Miga i Jolanta Piskorz) po czym zgłosiły ją do programu Funduszu Patriotycznego. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 17 tys. 900 zł biblioteka przeznaczyła na stworzenie gier.

Chętni mieszkańcy gminy Trzebinia moga się zgłosić do biblioteki i otrzymać darmowy egzemplarz tej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *