Labolatoria Przyszłości pierwsze zakupy

Celem programu Laboratoria Przyszłości jest zwiększenie jakości i możliwości zdobywania przez uczniów wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Chodzi również rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie samodzielnego i technicznego myślenia, a także nauka pracy w zespole i dobrej organizacji pracy. Ważnym aspektem programu jest też chęć dostosowania poziomu edukacji do aktualnej innowacyjności i rozwoju technologicznego. Organizatorem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program jest realizowany we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła realizując 40% środków wzbogaciła się w ramach realizowanego projektu Laboratoriów Przyszłości o pierwszą pomoc, którą jest drukarka 3D i potrzebne do jej funkcjonowania, wykorzystania filamenty (materiały eksploatacyjne). Zakupiono także Zestaw startowy mikontrolerów oraz stacje lutowniczą.

Sprzęt będzie wykorzystywany do drukowania pomocy dydaktycznych oraz realizacji uczniowskich projektów modelowania 3d na lekcjach informatyki, zajęciach dodatkowych i innych przedmiotów.

Zestaw mikrokontrolerów – kompletny zestaw do nauki programowania, który sprosta oczekiwaniom zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników elektroniki. Zestaw składa się z ponad 200 wysokiej jakości elementów (w tym 63 różne podzespoły) tj. płytka stykowa prototypowa, wyświetlacz LCD, czujniki, termistory. Zestaw można dowolnie rozbudowywać w zależności od potrzeb użytkownika. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *