Laboratoria Przyszłości – kolejne zakupy.

Za kolejna transze środków z programu zakupiliśmy: aparat fotograficzny, statyw, oświetlenie studyjne światła ciągłego, gimbal, mikrofony (mikroporty) oraz mikrofon kierunkowy do nagrań, przenośną kolumnę głośnikową oraz wypalarki.

Sprzęt fotograficzno-filmowy będzie wykorzystywany na wszystkich zajęciach, kole fotograficznym, do rejestracji imprez uroczystości (tutaj także kolumna).

Celem programu Laboratoria Przyszłości jest zwiększenie jakości i możliwości zdobywania przez uczniów wiedzy w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii. Chodzi również rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie samodzielnego i technicznego myślenia, a także nauka pracy w zespole i dobrej organizacji pracy. Ważnym aspektem programu jest też chęć dostosowania poziomu edukacji do aktualnej innowacyjności i rozwoju technologicznego. Organizatorem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program jest realizowany we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *