Dzień nowoczesnych technologii

Miłośnicy nowoczesnych technologii (rodzice, uczniowie i nauczyciele) spotkali się w szkole podczas prezentacji różnych zdobyczy techniki, które okazują się pomocne podczas lekcji. Na początek pani Iwona Krzywonos-Suter zaprezentowała platformę wspomagająca naukę i powtarzanie zdobytej wiedzy AKADEMIA KHANA. Następnie głównie rodzice spróbowali swoich sił w sprawdzianie pisanym za pomocą KAHOOT’a.

Kolejną prezentacją był druk 3d, pan Lucjan Niewiedział ze swoimi drukarkami opowiadał o zaletach tego rodzaju pozyskiwania domowym sposobem przedmiotów codziennego użytku. Odpowiadał na pytania “ciekawskich” rodziców i uczniów. Dzięki firmom FIBERLOGY oraz F3D FILAMENT, które przekazały nam na to spotkanie zestawy swoich produktów każdy otrzymał pamiątkowe gadżety wykonane właśnie w tej technice (choinki niespodzianki, rekiny spinacze do bielizny, tabliczki z imionami, fidget spinery i inne przydatności). Wiktoria Staroń z kl. IV także na przystanku druku 3D zaprezentowała swój długopis, który potrafi wykonywać trójwymiarowe dzieła.

Kolejnym przystankiem na drodze było ROBOTOWO. Tutaj prezentację zaczął Piotr Banasik, pokazał on robota sterowanego ze smartfona. Ozobota, który sterowany jest rózną sekwencja kolorów zaprezentowały Łucja Kłeczek z Marianką Ożóg. Ostatnimi prezenterkami były pani Karolina Mendyk-Kmiotek z Amelią Kmiotek. Zaprezentowały one BEE BOT’a oraz PHOTON’a. Roboty były bardzo chętnie oglądane i testowane przez przybyłych uczniów. Ostatnia stacja było prezentowane przez uczniów programowanie w Scratch’u. Maciej Szmolke, Mikołaj Kaim, Agata Malczyk i Patryk Malczyk prezentowali rodzicom to narzędzie stosowane na lekcjach zajęć komputerowych i informatyki.

Na koniec odbył się konkurs wiedzowy z poznanych nowinek. Aby jednak przygotować się do konkursu należało odszukać na dolnym korytarzu kody QR i odczytać ich zawartość aplikacja na smartfonie.  Nagrodami były znowu wydruki 3D wykonane na prezentowanych drukarkach.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania tego spotkania. 

Firmom Fiberlogy oraz F3D Filament za przekazanie produktów, które pomogły nam przeprowadzić pokazy druku 3D oraz przygotować niespodziankowe gadżety i nagrody w konkursie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *