580 słonych paluszków

13 i 14 marca klasy IV i V odbyły krajoznawczo-turystyczną i rekreacyjno-zdrowotną wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Podczas podróży zwiedzili z przewodnikiem zamek w Wiśniczu. Jako wirtualni nietoperze zwiedzili zamek i jego okolicę przenosząc się do czasów jego świetności.

Po przejechaniu do Bochni uczniowie odbyli wycieczkę po korytarzach kopalni i poznali jej bogata historię. Przepłynęli łodzią trasę turystyczną i po całym dniu zostali przez przewodników odprowadzeni do “podziemnego hotelu”. Każdy szybko znalazł swoje miejsce na łóżkach piętrowych i już po 2 sekundach regeneracji sił większość pobiegła zjechać ze 140 metrowej zjeżdżalni. Reszta uczniów pograła w piłkę nożną na wielkiej podziemnej hali sportowej uznając pokonanie 310 schodów na szczyt zjeżdżalni za zbyt wyczerpujące zadanie. Po spakowaniu porannym i zjedzeniu śniadania następnego dnia udaliśmy się szybem CAMPI na powierzchnię gdzie przywitało nas słoneczko.

Szyb CAMPI – Muzeum Kopalni Soli w BOCHNI

Ostatnim punkt – zwiedzenie Muzeum Motyli ARTHROPODA – było fantastycznym uwieńczeniem atrakcji jakie nas spotkały na tej wycieczce.

Po latających wrażeniach zapakowaliśmy się do autobusu i wróciliśmy do domciu by nocne nieprzespane oczy wreszcie odpoczęły w swoim łóżeczku.

Oprócz zwiedzania byliśmy tutaj także pooddychać zdrowym jodowanym powietrzem. Spaliśmy 250 metrów pod ziemią. Jedliśmy pizzę z najniżej na świecie położonej pizzerii. Byliśmy w jedynej na świecie kaplicy, przez która przejeżdża pociąg. To i dużo więcej zobaczysz w wycieczkowej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *