Bardzo wysoko w powiatowym programowaniu…

Jubileuszowy, V Powiatowy Konkurs Informatyczno – Artystyczny, odbył się 5 czerwca 2019 r., w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi – Królowej w Dulowej pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta w Trzebini.
Konkurs adresowany był dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego. Celem konkursu było wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań w zakresie technologii informacyjnej, stymulowanie twórczej aktywności uczniów uzdolnionych artystycznie, promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień. Ważnym zadaniem konkursu było promowanie aktywnego korzystania przez dzieci ze świata nowych technologii – nie tylko jako odbiorcy treści, ale także jako ich twórcy. Jedną z najważniejszych jest umiejętność programowania (w środowisku Scratch), która jest inwestycją w przyszłość dziecka.

Do informatycznej rywalizacji przystąpili uczniowie z sześciu szkół powiatu chrzanowskiego: Publicznej Szkoły Podstawowej w Czyżówce, Szkoły Podstawowej nr 3 w Libiążu, Szkoły Podstawowej w Psarach, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, Szkoły Podstawowej w Dulowej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Konkurs polegał na wykonaniu gry w programie Scratch:
– dla klas IV – VI: Gra edukacyjna lub zręcznościowa „Warzywa i owoce energią na cały dzień”
– dla klas VII – VIII: Gra edukacyjna lub zręcznościowa składająca się z co najmniej dwóch poziomów, z wykorzystaniem zmiennych i działań matematycznych na temat: „Matematyka jest prosta”.

Niezależna komisja, w składzie: p. Dariusz Sojka – przewodniczący, p. Piotr Sikora, mł.asp. Mariusz Pałka, po sprawdzeniu prac uczniów, stwierdziła, że uczestnicy konkursu pracowali na wysokim i wyrównanym poziomie.

W V Powiatowym Konkursie Informatyczno – Artystycznym nasi uczniowie Agata Malczyk i Maciej Szmolke zdobyli wysokie miejsca.

Klasy VII – VIII:

  • I miejsce: Agata Malczyk
  • V miejsce: Maciej Szmolke

Agata biorąc udział po raz 4 czwarty w tym konkursie – po raz drugi zdobyła mistrzostwo. Gratulacje!!!

Maciej natomiast startował drugi raz i tym razem wspiął się w klasyfikacji końcowej o trzy miejsca. Gratulacje!!!

tekst: sp3 trzebinia

uczestnicy konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *