• Nocowanie w szkole

            30.11.2023

            Pożegnanie listopada nocowaniem w szkole odważnych 31 uczniów klas 4-8 przebiegło spokojnie i prawie "bez spania". Gra dektektywistyczna dla 6 wybranych drużyn międzyoddziałowych na początek pozwoliła wzmocnić więzi koleżeńskie i doskonalić współprace w grupach. Jako pierwsza drużyna, która zdemaskowała złodzieja strojów na bal karnawałowy w większości składała się z dziewcząt klasy 5.

            To one najszybciej zebrały wszystkie dowody rozwiązując zadania muslidyscyplinarne i ustaliły, że pan woźny był złodziejaszkiem. Po tej dawce umysłowych walk przyszedł czas na bardziej sportowy sprawdzian drużynowych umiejętności współpracy. Składanie wieży z drewnianych klocków za pomocą sznurkowej windy, manipulowanie boiskiem z kubkowymi bramkami i układanie tangramów także dało wycisk wszystkim grupom. Później przyszedł czas na kolacyjna pizzę w towarzystwie widzów "szkolnego kina nocnego". Po seansie przyszedł czas na północne rozgrywki i tańce Just Dance zainicjowane i poprowadzone przez Judytę Kołtun. Grubo po godz. 1 byliśmy już gotowi do ułożenia się w komnatach z napisami "niby idziemy spać". Rano po wcześniej pobudce wspólnym sprzątaniu rozeszliśmy się do domów. Wydarzenie nadzorowali całonocnie  pani Jola Filipowicz, Ula Lasoń i pan Maciej Pulnar.

          • Akcja "karma dla schroniska" na półmetku.

            21.11.2023

            Kolejni uczniowie, którym nie jest obojętny los zwierząt dołączają do akcji SKW – karma dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu. Nasi darczyńcy to:

            - Amelia Sosin, Ada Patoła, Szymon Woch, Marcel Leśniak, Piotr Czarnecki i Oliwier Kubala, Jan Nazimek, Szymon Trębacz  z oddziału „0”

            - Magdalena Trębacz, Antosia Matlęga, Franek Ślusarczyk z klasy I, Julek Kasprzyk, Aniela Matlęga, Oliwier Badura klasa II

            - Lena Sosin, Klara Kmiotek, Antek i Franek Woch, Martyna Król, Malwina Trębacz, Dominik Kowalik z klasy III

            - Oliwer Bogacki, Lena Leśniak, Emilka Ludwich, Wojtek Maciejowski, Inga Nowak, Zbyszek Saluga klasa IV

            - Błażej Niewiedział, Oliwia Badura kl V

            - Paweł Leśniak, Damian Odrzywołek kl VI

            - Karolina Trębacz kl VII

            - Bartosz Trębacz, Julia Kwadrans i Ala Niewiedział kl VIII

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!

            Przypominamy…   Zbiórka trwa do 30 listopada.

            Opiekun SKW Joanna Filipowicz

             

          • "Do hymnu"

            20.11.2023

            Serce rośnie, gdy młodzi śpiewają pieśni patriotyczne.

            W dniu 17.11.2023r. uczniowie klas 1-8 naszej szkoły wzięli udział w przesłuchaniach do Ogólnopolskiego konkursu wokalnego "Do hymnu".  W obecności Jury konkursowego oraz lokalnych władz i gości, wykonali trzy pieśni patriotyczne - hymniczne, zgodnie z technicznymi warunkami regulaminu. Uczniowie odśpiewali bez towarzyszenia instrumentalnego oraz unisono (czyli jednogłosowo) Hymn Polski, pieśń "Święta miłości kochanej Ojczyzny" oraz 7-zwrotkową pieśń "Boże, coś Polskę".  Przesłuchanie konkursowe odbyło się w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Psarach.

            Zmagania wokalne uczniów oceniało Jury w składzie:

            prof. Wiesław Delimat - Kierownik Katedry Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrektor Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krakowie.

            prof.  dr hab. Stanisław Krawczyński - Dyrygent, który dzięki swojej długoletniej działalności artystycznej stał się jedną z kluczowych postaci krakowskiego środowiska muzycznego, tworząc jego kształt i wizerunek. W latach 2005-2012 oraz 2016-2020 profesor był rektorem krakowskiej Akademii Muzycznej. Za jego Kadencji Akademia została uznana, w rankingu tygodnika Wprost, za najlepszą artystyczną  uczelnię w Polsce.

             

          • Wieczornica patriotyczna

            19.11.2023

            W poniedziałek 13 listopada odbyła się wieczornica patriotyczna z udziałem mieszkańców sołectwa oraz przybyłych przedstawicieli władz. Występujący uczniowie przygotowani przez panią Agnieszkę Kołtun przedstawili Pantomimę o rozbiorze Polski oraz przedstawienie Sąd nad Polską. Po przedstawieniu odbyło się śpiewanie patriotyczne z muzyką na żywo (pianino, gitara, flet, skrzypce i trąbka). Bardzo dziękujemy za przybycie i wspólne śpiewanie.

          • Wycieczka do Oświęcimia

            09.11.2023

            W dniu 7 listopada 2023 roku uczniowie klasy ósmej odbyli wycieczkę edukacyjną do
            Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau.

            Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu
            i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych
            narodowościach. Wyjazd ten był uzupełnieniem informacji przekazywanych obecnie na
            zajęciach historii w szkole.
            W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o obozowych warunkach życia więźniów,
            również dzieci, liczbie ofiar, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.
            Ważnym miejscem, które zobaczyliśmy była ściana straceń, gdzie wykonywane były wyroki
            na więźniach.
            Uczestnicy poznali historię ojca Maksymiliana Kolbego i Gajowniczka, który został skazany
            na śmierć głodową z dziewięcioma innymi więźniami.
            Drugim etapem wycieczki był obóz w Brzezince, który powstał na terenie wysiedlonej
            wioski, w całości zbudowany przez więźniów obozu w Oświęcimiu.
            Wycieczka ta była ważną lekcją, którą z całą pewnością młodzież zapamięta na długo.
            Zwiedzanie uwrażliwiło uczniów  na los innych oraz skłoniła młodych ludzi do głębokiej
            refleksji nad istotą człowieczeństwa i potrzebą pielęgnowania takich wartości, jak: wzajemny
            szacunek, przyjaźń, tolerancja, miłość.
            Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy VIII p. Beata Niżnik-Gębalska oraz p. Urszula
            Lasoń. 

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            13.11.2023

            Jak co roku, Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do organizacji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Święto przypada w rocznicę urodzin Walta Disney'a, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.  Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły a także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. Wolontariusze przebrani za bajkowe postacie, odwiedzili oddziały przedszkolne i klasę pierwszą w Naszej szkole, by zabrać młodszych kolegów i koleżanki w świat książkowych bajek.

          • ZBIÓRKA RUSZYŁA....

            03.11.2023

            W odpowiedzi na apel SKW, pierwsi uczniowie przynieśli potrzebne artykuły dla zwierząt ze schroniska w Bolesławiu. Serdecznie dziękujemy: Nasi darczyńcy to: Jakub Kłeczek z oddziału „0”, Matylda Arak kl. 1, Tymon Arak kl. 2, Filip Kowalik kl. 3, Agnieszka Grochol i Lena Moskala z kl. 5.

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!

            Zachęcamy pozostałych uczniów i przedszkolaków do wsparcia naszej akcji.

            Opiekun SKW Joanna Filipowicz

        • „SZKOŁO POMÓŻ I TY”
          • „SZKOŁO POMÓŻ I TY”

            01.11.2023

            AKCJA CHARYTATYWNA - Zakończona

            Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło akcję charytatywną, organizowaną przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Zebrane pieniądze ze sprzedaży cegiełek na terenie naszej szkoły zasilą konto podopiecznego fundacji – Fabiana Czechowskiego i zostaną przeznaczone na jego leczenie oraz rehabilitację.

            Dziękujemy wszystkim uczniom o wielkim serduszku, którzy zaangażowali się w kupno cegiełek.

            Opiekunowie SKW – Joanna Filipowicz, Agata Strzelichowska, Małgorzata Filar. 

        • Ile pomysłów mieści sie w głowie
          • Ile pomysłów mieści sie w głowie

            01.11.2023

            To jeden z ośmiu tematów zajęć projektu edukacyjnego, organizowanego w klasie 4 na zajęciach z wychowawcą, pod patronatem Fundacji Uniwersytet Dzieci w Klasie. Tym razem, nasi uczniowie udali się w podróż po kosmosie, podczas której odkrywali moc przyjaźni i współpracy, kreatywność, pomysłowość, oraz dobrą zabawę. Zasiedlili dwie planety, które nazwali Halloweenst i Ufolut.

            Wspólnie odkrywali co się na nich kryje, nadawali znalezionym rzeczom nowe zastosowanie. Wykazywali się przy tym nieograniczoną wyobraźnią i pomysłowością. Punktem kulminacyjnym było stworzenie „wierzy NAJ”, która zaznaczała ich obecność na odkrytej planecie.

            Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali symboliczne INDEKSY z miejscem na naklejkę za udział w dotychczas zrealizowanych zajęciach i tych które dopiero się odbędą…

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.